Czy kiedykolwiek marzyliście o tym, aby choć na chwilę poczuć się jak Robinson Crusoe i zamieszkać na bezludnej wyspie z dala od cywilizacji? My jak najbardziej, lecz do tej pory nie sądziliśmy, że jest to możliwe bez totalnego zrujnowania naszego budżetu. Szperając w internecie w poszukiwaniu pomysłów na przyszłe wakacje przypadkowo natrafiliśmy na kilka wyjątkowych miejsc, które umożliwiają przeżycie takiej przygody w całkiem przystępnej cenie. Pragniemy zatem podzielić się tym z Wami,a jeżeli kiedykolwiek będziecie planować podróż w pobliżu tych miejsc i również marzy wam się taka przygoda, może dacie się skusić 🙂

Bird Island, Belize

Pierwszą propozycją jest maleńka wyspa położona w pobliżu Placencia na Belize zwana Bird Island otoczona rafą koralową. Znajduje się na niej domek mogący pomieścić 6 osób, a cena za dobę zaczyna się od około 300-350 dolarów i wlicza transport. Wysepka otoczona jest płytką, krystalicznie czystą wodą idealną do uprawiania sportów wodnych. Na miejscu mamy do dyspozycji sprzęt do snurkowania, łowienia ryb, dwa kajaki i deskę do paddleboardingu, grill, leżaki do opalania, a nawet dostęp do sieci wi-fi.

belize3

belize

belize2

belize4

Little Deadman’s Cove, Bahamy

Kolejną propozycją jest prywatna, tropikalna wyspa o powierzchni 9.5 akrów znajdująca się na Bahamach. Tuż przy plaży znajduje się dom z trzema sypialniami mogący pomieścić do sześciu dorosłych i dwoje dzieci. Tygodniowy wypoczynek w tym miejscu dla dwóch osób kosztuje 1975 dolarów plus 300 dolarów za każdą kolejną osobę dorosłą, a 150 za dziecko. Na wyspie znajduje się jedna długa piaszczysta plaża tuż przed domem oraz dwie mniejsze zatoczki idealne do snurkowania lub łowienia ryb.

baha7

baha6

baha1

baha5

baha4

baha3

direkt/via Produkt

McBirney’s House, One Foot Island

Jednakże naszą perełką, a zarazem najbardziej odległym miejscem jest „One Foot Island” czyli przepiękny, tropikalny skrawek lądu należący do atolu Aitutaki na Pacyfiku, położony przy jednej z najpiękniejszych lagun świata. Jest to niezamieszkała wysepka należąca terytorialnie do Wysp Cooka, na której znajduje się tylko jeden mały domek tuż przy plaży, który pomieści maksymalnie 6 osób, a nocleg dla dwóch kosztuje już około 180 dolarów. Domek usytuowany jest w gąszczu palm tuż przy przepięknej plaży z bajecznym widokiem na lagunę. Wyspa ta jest jednak jedną z piękniejszych atrakcji turystycznych i za dnia przypływają tu łódki z sąsiedniej Aitutaki, lecz po południu, kiedy wszyscy odpłyną możemy mieć ten skrawek raju tylko dla siebie.

foot4

foot6

foot5

foot2

foot1

foot3

Jedno z tych miejsc mamy nadzieję w przyszłości samemu sprawdzić i choć na chwile poczuć się jak dwoje rozbitków gdzieś na środku oceanu ( oczywiście z małymi udogodnieniami 😉 )