Jeżeli mamy być szczerzy…Sri Lanka nigdy nie była na szczycie naszych podróżniczych marzeń. Baa…nawet nie znajdowała się w naszej top dziesiątce. Pewne okoliczności sprawiły jednak, że zdecydowaliśmy się pojechać w to miejsce w ramach naszych tzw. dodatkowych wakacji. Stwierdziliśmy, że Sri Lanka będzie całkiem ok, ale nie nastawialiśmy się na zbyt wiele. I jakież było nasze zdziwienie, że to „całkiem ok” miejsce absolutnie nas oczarowało! Na tyle bardzo, że już w drodze powrotnej główkowaliśmy kiedy można by było wybrać się tu ponownie.

Z setek zdjęć wybraliśmy 30 ujęć, naszym zdaniem najpiękniejszych i najbardziej oddających uroki Sri Lanki. Coś dla miłośników natury, przyrody i pięknych scenerii. Jedna mała uwaga. Oglądacie je na własne ryzyko! Nie bierzemy odpowiedzialności za to, że po ich obejrzeniu nie będziecie myśleli o niczym innym, jak o tym, aby polecieć na Sri Lankę 😉 Przedstawiamy zatem:

30 zdjęć, po obejrzeniu których, zapragniesz polecieć na Sri Lankę

Zaczynamy zatem od naszej perełki, zjawiskowego miejsca, po którym czujemy największy niedosyt. Malownicza Ella, niewielka miejscowość położona ponad 1000 m n.p.m. otoczona wzgórzami obrośniętymi tropikalnymi, bujnymi lasami. Widoki zapierające dech w piersiach?
ella

Widok z bankonu w Sky Green Resort

Ravana Falls, Ella

Jeżeli mowa o Sri Lance to na pewno nieodzownym elementem jej scenerii są ciągnące się kilometrami, malownicze pola herbaciane.

Okolice Kandy

Tamilka pracująca na polach herbacianych w Nuwara Eliya

Jedna z wizytówek Sri Lanki i najbardziej popularnych atrakcji turystycznych, Sigiriya Rock, nazywana „lwią skałą”.

Sri Lanka to niesamowicie zielona wyspa. Niezliczona ilość gajów palmowych, ciągnące się w nieskończoność bujne lasy deszczowe skrywające w gęstwinie liczne wodospady, czy zwyczajnie malownicze, wiecznie zielone pola.

Przydrożne widoki w okolicach Dambulli

tory kolejowe, Mirissa

wodospad w okolicach Kandy

malownicze widoki na pola herbaciane podczas jazdy pociągiem z Nanu Oya do Elli

Sri Lanka to także słonie?…i to nie te smutne, trzymane na uwięzi, przewożące uradowanych turystów na swoim grzbiecie. To słonie szczęśliwe, żyjące swobodnie na wolności.

Udawalawe National Park

Plaże, plaże…ahh te plaże 🙂 Bo każdy czasem lubi odpocząć i choć na chwilę popatrzeć na morze.

Unawatuna Beach

Dalawella Beach

Przydrożna dzika plaża na trasie Mirissa – Unawatuna

rybacy w okolicach Weligama

A gdyby tak można było przeżyć coś wyjątkowego, poczuć i zobaczyć coś o czym wielu turystów/podróżników nawet nie wie ? Zapraszamy zatem na magiczny rejs po kanałach w Negombo.

To co…przyznać się… kto z Was zdążył już sprawdzić ceny biletów lotniczych? ? Bo my, choć raz już byliśmy, sprawdzamy je nieustannie?

Powyższe zdjęcia ukazują zaledwie ułamek cudownych miejsc jakie odnajdziecie na Sri Lance. O tych i o innych, jakie udało nam się zobaczyć opowiemy już niebawem w kolejnym poście 🙂