Jeżeli mamy być szczerzy…Sri Lanka nigdy nie była na szczycie naszych podróżniczych marzeń. Baa…nawet nie znajdowała się w naszej top dziesiątce. Pewne okoliczności sprawiły jednak, że zdecydowaliśmy się pojechać w to miejsce w ramach naszych tzw. dodatkowych wakacji. Stwierdziliśmy, że Sri Lanka będzie całkiem ok, ale nie nastawialiśmy się na zbyt wiele. I jakież było nasze zdziwienie, że to „całkiem ok” miejsce absolutnie nas oczarowało! Na tyle bardzo, że już w drodze powrotnej główkowaliśmy kiedy można by było wybrać się tu ponownie.

Z setek zdjęć wybraliśmy 30 ujęć, naszym zdaniem najpiękniejszych i najbardziej oddających uroki Sri Lanki. Coś dla miłośników natury, przyrody i pięknych scenerii. Jedna mała uwaga. Oglądacie je na własne ryzyko! Nie bierzemy odpowiedzialności za to, że po ich obejrzeniu nie będziecie myśleli o niczym innym, jak o tym, aby polecieć na Sri Lankę 😉 Przedstawiamy zatem:

30 zdjęć, po obejrzeniu których, zapragniesz polecieć na Sri Lankę

Zaczynamy zatem od naszej perełki, zjawiskowego miejsca, po którym czujemy największy niedosyt. Malownicza Ella, niewielka miejscowość położona ponad 1000 m n.p.m. otoczona wzgórzami obrośniętymi tropikalnymi, bujnymi lasami. Widoki zapierające dech w piersiach😍
ella

Widok z bankonu w Sky Green Resort

Ravana Falls, Ella

Jeżeli mowa o Sri Lance to na pewno nieodzownym elementem jej scenerii są ciągnące się kilometrami, malownicze pola herbaciane.

Okolice Kandy

Tamilka pracująca na polach herbacianych w Nuwara Eliya

Jedna z wizytówek Sri Lanki i najbardziej popularnych atrakcji turystycznych, Sigiriya Rock, nazywana „lwią skałą”.

Sri Lanka to niesamowicie zielona wyspa. Niezliczona ilość gajów palmowych, ciągnące się w nieskończoność bujne lasy deszczowe skrywające w gęstwinie liczne wodospady, czy zwyczajnie malownicze, wiecznie zielone pola.

Przydrożne widoki w okolicach Dambulli

tory kolejowe, Mirissa

wodospad w okolicach Kandy

malownicze widoki na pola herbaciane podczas jazdy pociągiem z Nanu Oya do Elli

Sri Lanka to także słonie🐘…i to nie te smutne, trzymane na uwięzi, przewożące uradowanych turystów na swoim grzbiecie. To słonie szczęśliwe, żyjące swobodnie na wolności.

Udawalawe National Park

Plaże, plaże…ahh te plaże 🙂 Bo każdy czasem lubi odpocząć i choć na chwilę popatrzeć na morze.

Unawatuna Beach

Dalawella Beach

Przydrożna dzika plaża na trasie Mirissa – Unawatuna

rybacy w okolicach Weligama

A gdyby tak można było przeżyć coś wyjątkowego, poczuć i zobaczyć coś o czym wielu turystów/podróżników nawet nie wie ? Zapraszamy zatem na magiczny rejs po kanałach w Negombo.

To co…przyznać się… kto z Was zdążył już sprawdzić ceny biletów lotniczych? 😄 Bo my, choć raz już byliśmy, sprawdzamy je nieustannie😂

Powyższe zdjęcia ukazują zaledwie ułamek cudownych miejsc jakie odnajdziecie na Sri Lance. O tych i o innych, jakie udało nam się zobaczyć opowiemy już niebawem w kolejnym poście 🙂